top of page

 

Budowa Obory: 

Nasza firma doskonale zdaje sobie sprawę z tego, iż bydło potrzebuje komfortowych warunków do rozwoju, aby mogło przynosić oczekiwane zyski hodowcy. Podstawowym warunkiem jest odpowiednio przygotowana przestrzeń, po której zwierzę będzie mogło się poruszać, pożywiać czy schronić przed niesprzyjającymi warunkami meteorologicznymi. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów proponujemy projekty obór wolnostanowiskowych, idealnych dla krów mlecznych. Ponadto zleceniodawca może liczyć na kompleksową obsługę powstającej budowli. Spółka dostarczy materiały od sprawdzonych producentów i zajmie się profesjonalnym postawieniem obory. Dzięki bogatemu doświadczeniu fachowców zlecenie będzie wykonane sprawnie, według przedstawionej koncepcji i bez ponoszenia zbędnych kosztów. W nowym obiekcie krowy będą czuć się bezpieczne a hodowca zyska doskonałe warunki, które usprawnią proces produkcji mleka. Obora wykonana przez spółkę Alfa Panel to nowoczesny budynek, który wprowadza hodowlę bydła na zupełnie nowy poziom o którym, wcześniejsze pokolenia mogły tylko pomarzyć. Dach jest wykonany z płyty warstwowej, zawierającą rdzeń poliuretanowy. Ważnym czynnikiem jest miejsce, gdzie ma stanąć obora. W zależności od regionu stosowane są płyty o grubości rdzenia 40, 50, 60 mm. Natomiast na bardzo specyficzne warunki panujące wewnątrz obiektu są zastosowane specjalne okładziny. Firma wykańczając wnętrze używa okładzin z włókna szklanego, która jest odporna na amoniak ze stuprocentową skutecznością. Ponadto odbija światło a gładka powierzchnia sprzyja procesowi czyszczenia i konserwacji. W trakcie eksploatacji wykładziny nie będziesz miał problemu z pojawiającym się grzybem czy pleśniami. Kolejnym istotnym elementem konstrukcyjnym dachu jest okładzina stalowa, pokryta powłoką PLUS AGRO (MP20). Wewnętrzna część tego elementu jest blacha stalowa ocynkowana, która zawiera dodatkową powłokę organiczną 30 + 30 mikrometrów.

Tak przygotowana płyta daje sobie świetnie radę z warunkami panującymi w oborze. Dziś jak nigdy wcześniej, najnowsze rozwiązania stosowane w budownictwie, wspomagają rozwój hodowli bydła. Obora już nie musi być kojarzona z brudnym, chaotycznym miejscem, gdzie przebywają zwierzęta. Budynek zrealizowany przez naszych fachowców to przemyślana architektonicznie inwestycja, która będzie miała niebagatelny wpływ na jakość pracy na twoim gospodarstwie. Stosowane izolacje i skuteczny system wentylacji zapewni żyjącym krowom w oborze lepsze warunki hodowli. Dzięki temu, produkcja mleka będzie płynna i ustrzeżesz się niespodziewanych spadków produkcji. Projektanci Alfa Panel zadbają również o prawidłowe naświetlenie obiektu. Dzięki inteligentnie rozmieszczonym świetlikom czy opracowaniu prawidłowego nachylenia dachu, do zwierząt będzie trafiać naturalne światło z zewnątrz. Uzupełnieniem prawidłowego naświetlenia będą otwory w ścianach bocznych. Wszystkie poczynania projektantów, mają na celu stworzenie najlepszego mikroklimatu dla zwierząt. Instalowane profile świetlików są wykonane z aluminium lub stali ocynkowanej. Natomiast przeźroczyste części są wykonane z płyt poliwęglanowych, które mogą pochwalić się znakomitymi możliwościami izolacyjnymi. Firma proponuje zastosowanie dwóch modeli świetlików. Jeden to kalenicowy kominkowy a drugi połaciowy z boczną wentylacją. Wszystkie stosowane rozwiązania są wprowadzane do projektu po konsultacjach ze zleceniodawcą. Naszym nadrzędnym celem jest realizować najtrudniejsze wizje z zachowaniem architektonicznej jakości i spójności. Więcej informacji na temat budowy obór możecie Państwo odszukać na stronie www.alfapanel.pl.

 

 

Wyślij zapytanie o cenę:

Pozostawiając e-mail lub numer telefonu akceptujecie Państwo Politykę Prywatności firmy Alfapanel. Zobacz  POLITYKA PRYWATNOŚCI.

Udało się! Wiadomość dotarła.

bottom of page